Home > Fotbal > Țucudean înscrie pentru CFR la revenirea după problemele la inimă

Țucudean înscrie pentru CFR la revenirea după problemele la inimă

CFR Cluj a câstigat în cel de al treilea amical al cantonamentului din Spania, scor 2-1 împotriva campioanei Irlandei Dundalk.

Boyle a deschis scorul pentru irlandezi în minutul 26. Țucudean, proasăt revenit la echipă după problemele la inimă, a egalat pentru CFR în minutul 72. Petrilă a adus victoria clujenilor în minutul 88.

Dan Petrescu a trimis pe teren următorul prim 11: Hindrich – Ciobotariu, Vinicius, Cestor, Butean – Golofca, Hoban, Itu – Pereira, Traore, Păun

Pentru CFR, urmează meciul din campionat din data de 2 Februarie împotriva celor de la FCSB.

dan-petrescu-cfr-fc-arges
Dan Petrescu, încă rezervat: „E departe titlul”
balaj-atac-fcsb
Cristi Balaj o atacă subtil pe FCSB
Lovro-Cvek-cfr
CFR l-a transferat pe Lovro Cvek
dan-petrescu-cfr-rapid
Dan Petrescu, nervos după victoria cu Rapid: „În play-off facem 0 puncte dacă jucăm așa”