Home > Liga 1 > Dan Petrescu, încă rezervat: „E departe titlul”

Dan Petrescu, încă rezervat: „E departe titlul”

dan-petrescu-cfr-fc-arges

CFR Cluj s-a impus în această seară pe teren propriu cu scorul de 2-0 în fața celor de la FC Argeș. Dan Petrescu crede însă că mai este mult până ce echipa sa va obține un nou titlu.

CFR Cluj s-a impus în această seară în Gruia contra lui FC Argeș cu scorul de 2-0 (0-0) și s-a distanțat la opt puncte de locul doi ocupat de FCSB.

Golurile partide au fost marcate de Debeljuh în minutul 24, respectiv Dugandzic în minutul 85.

„Mai sunt 7 meciuri”

Deși echipa lui a luat un avans mai mult decât liniștitor în fruntea clasamentului, Dan Petrescu consideră că mai este mult până la câstigarea celui de-al cincelea titlu consecutiv.

El i-a lăudat la flash-interviul de după meci pe marcatorii celor două goluri și a spus că se așteaptă la ce este mai greu etapa următoarea în Bănie.

„E departe titlul, mai sunt 7 meciuri. Mă aşteptam să nu jucăm foarte bine, dar din fericire am câştigat. Per total, mă aşteptam la mai mult de la jucători, chiar dacă veneau de la naţională, unii după răceli. Din păcate, nu-mi permit să jucăm cu doi atacanţi, dar şi Dugandzic merită să joace.

E bine pentru mine că am concurenţă. Mereu le zic să se antreze serios dacă vor ceva de la viaţă şi să marcheze. Bordeianu merge acum la spital. Săracu, voia să mai joace, dar nici nu mai poate să meargă. Am văzut reluările, nu cred că a vrut să-l lovească.

Ştim ce ne aşteaptă la Craiova, o să fie o emulaţie incredibilă că au bătut la FCSB. Trebuie să fim mai buni dacă vrem un rezultat pozitiv. Jucăm împotriva unei echipe care e pe val şi are un moral excelent după ultimul meci”, a declarat Petrescu în direct la Orange Sport.

CFR va juca etapa viitoare pe 10 Aprilie de la ora 20:30 în deplasare cu CS Universitatea Craiova. Partida va putea fi urmărită pe canalele Look Sport, Digi Sport și Orange Sport.

balaj-atac-fcsb
Cristi Balaj o atacă subtil pe FCSB
Lovro-Cvek-cfr
CFR l-a transferat pe Lovro Cvek
dan-petrescu-cfr-rapid
Dan Petrescu, nervos după victoria cu Rapid: „În play-off facem 0 puncte dacă jucăm așa”
Dan Petrescu, declarație după ce România nu are încă selecționer: „Nu mă așteptam să dureze atât”