Home > Fotbal > U Cluj și Petrolul merg mai departe în Cupa României. Steaua la doar câteva minute de 16-imi. FC Argeș și Farul eliminate

Se stiu toate echipele calificate în saișprezecimile Cupei României.
Universitatea Cluj s-a impus în fața celor de la Sânmartin cu scorul de 2-1 prin dubla lui Florescu, golul victoriei venind în minutule suplimentare ale celei de a doua repriză. Pop egalase pentru Sânmartin în minutul 26, după ce ardelenii deschiseseră scorul în minutul 11.
Petrolul a învins pe Sportul Snagov cu 1-0. Golul victoriei a fost înscris de Șaim în minutul 53.
CSA Steaua a fost aproape de o mare surpriză în fața Chiajnei. Formația din liga a patra a deschis scorul în minutul 78 prin Răsdan, însă Grădinaru a trimis partida în prelungiri în minutul 86. Nica a adus victoria Chiajnei în minutul 116.
Farul Constanța deși a deschis scorul în minutul 15 prin Cruceru, a trebuit să se recunoască învinsă de Făurei. Golurile acestora au fost înscrise de Nicoliță în minutul 44, respecitv Bălan, minutul 55.
Și cei de la FC Argeș vor trebui să uite rezultatul din turul al patrulea al Cupei. Piteștenii au fost învinși cu 2-1 de Flacăra Horezu. Mansour deschisese scorul pentru olteni în minutul 26, Blejdea egalase pentru dobrogeni în minutul 86, dar în minutul 90 Munteanu a adus victoria pentru Horezu.
Saișprezecimile vor avea loc în perioada 24-26 Septembrie.