Home > Fotbal > UTA întoarce partida cu Poli Iași în prelungiri

UTA întoarce partida cu Poli Iași în prelungiri

poli-iasi-uta-liga-1

UTA Arad a învins-o în aceată seară în deplasare pe Poli Iași cu scorul de 2 -1 (0-1), într-o partidă contând pentru etapa a 19-a din Liga 1.

Flores a deschis scorul în minutul 9 pentru gazde, finalizând cu un șut în diagonală din interiorul careului după ce a fost lansat excelent în adâncime de Djuranovic. Erico a restabilit egalitatea în minutul 92 cu o lovitură de cap după o centrare excelentă a lui Roger. Rus a adus victoria arădenilor în minutul 94 , fiind pe fază la o minge respinsă de Brănescu, după o lovitură de cap a lui Roger.

POLI IAȘI : Brănescu – Cană, Popa, Baxevanos, Bușu – Flores (55′ Vanzo), Mihalache, Passaglia – Onea, Djuranovic (88′ Zajmovic), Mensah (46′ Popadiuc). Antrenor: Daniel Pancu;

UTA ARAD : Iacob – Tomozei, Erico, Ilie, Bustea – Miculescu (72′ Buhăcianu), Albu (88′ Isac), Vorobjovas (46′ Rosu), Rusu – Antal (72′ Rus), Roger. Antrenor: Laszlo Balint;

Andrei Antonie – Mihai Antonie, Vlad Bârleanu;

POLI IAȘI : 68′ Brănescu, 74′ Passaglia, 81′ Busu;

UTA ARAD : 23′ Miculescu, 38′ Vorobovas, 39′ Antal, 82′ Erico, 90+4′ Rus;

Cu această victorie UTA acumulează 24 de puncte și urcă pe locul 9 în clasament. Poli Iași este pe 16 cu 15 puncte.

Etapa viitoare, Poli Iași va juca în deplasare cu FCSB, iar UTA va primi vizita lui Dinamo.