Home > Fotbal > Victorie clară a lui Dinamo în fața Astrei

Victorie clară a lui Dinamo în fața Astrei

Dinamo a învins în această seară în „Ștefan Cel Mare” pe Astra cu 2-0 într-un meci contând pentru etapa a 23-a din Liga 1.

Dinamo a deschis scorul în minutul 65 prin Perovic din penalty, după un fault a lui Crepulja asupra lui Fabbrini. „Câinii” și-au mărit avantajul în minutul 72, după ce Ricardo Grigore a reluat perfect cu capul o centrare din lovitură liberă a lui Deian Sorescu.

Detalile Meciului

Dinamo: Piscitelli – Kostrna, Popescu, Grigore, Skovajsa – Mrzljak, Răuţă – Mihaiu (Lazăr 91′), Fabbrini (Moldoveanu 92′), Sorescu – Perovic (89′ Popa). Antrenor: Dusan Uhrin;

Astra: Lazar – Graovac, Tamaş, Dima, Radunovic – Bruno(69′ Begue), Simion(66′ Biceanu), Crepulja, Gheorghe – Fatai (87′ Enache), Alibec. Antrenor: Bogdan Andone;

Arbitru: Ovidiu Hațegan;

Dinamo: Skovajsa 80′

Astra: Graovac 11′, Radunovic 22′, Simion 36′, Alibec 82′

Cu această victorie Dinamo urcă pe locul 8 în clasament, în timp ce Astra rămâne pe 2.

Etapa viitoare, Dinamo va juca în deplasare cu FC Voluntari, în timp ce Astra va primi vizita Chindiei Târgoviște.