Home > Fotbal > Viitorul ia toate punctele din restanța cu Hermannstadt

Viitorul ia toate punctele din restanța cu Hermannstadt

viitorul-hermannstadt-liga-1

Viitorul Constanța a învins-o în această seară pe teren propriu pe FC Hermannstadt, scor 2-1 (1-1), într-o partidă restantă din etapa a 12-a din Liga 1.

Sibienii au deschis scorul în minutul 19 prin Opruț care a șutat imparabil din 12 metri după ce defensiva gazdelor a răspuns neconvingător un șut a lui JO.

Luckassen a egalat în minutul 37, finalizând din marginea careului mic o minge pusă perfect de Ganea.

Ciobanu a victoria Viitorului în minutul 84 cu un șut superb de la 20 de metri care s-a dus în vinclu.

Viitorul : Cojocaru – Benzar, Dobrosavlevici, Ghiță, De Nooijer – Ciobanu (90′ Mladen), Artean, Matei (68′ Dussaut) – Fernandes (68′ Mățan), Luckassen, Ganea (78′ Andronache). Antrenor: Mircea Rednic;

Hermannstadt : Cristiano – Scarlatache, Viera, Stoica, Opruț – Alhassan, Pires – Vodă (85′ Mățel), Buzan (87′ Ster), Jo Santos – Karanovic. Antrenor: Ruben Albes;

Radu Petrescu – Radu Ghinguleac, Mircea Grigoriu;

Viitorul : 79′ Benzar, 81′ Dusaut;

Hermannstadt : 14′ Jo Santos;

Cu această victorie, Viitorul urcă pe 6 cu 20 de puncte, iar FC Hermannstadt este pe 14 cu 15 puncte.

Etapa viitoare, Viitorul va juca în deplasare cu UTA, iar FC Hermannstadt va primi vizita lui Dinamo.

hermannstadt-viitorul-liga-1
FC Hermannstadt trece de viitorul și este aproape salvată de la retrogradare
Viitorul o învinge fără drept de apel pe FC Hermannstadt în ultima partidă a etapei