Home > Fotbal > FC Hermannstadt trece de viitorul și este aproape salvată de la retrogradare

FC Hermannstadt trece de viitorul și este aproape salvată de la retrogradare

hermannstadt-viitorul-liga-1

FC Hermannstadt a învins-o în această seară la Sibiu pe Viitorul cu scorul de 2-0 (0-0), într-o partidă contând pentru etapa a 12-a din play-out-ul Ligii 1.

Stoica a deschis scorul pentru gazde în minutul 76 deviind în poartă șutul centrare a lui Opruț. Debeljuh a făcut 2-0 în minutul 83 din penalty, după ce tot acesta fusese fault de Iacob în careu.

Hermannstadt : Cristiano – Vodă (27′ Almeida), Viera, Stoica, Opruț – Caiado, Romario, Rimane, Jo Santos – Debeljuh, Yazalde (86′ Dâlbea). Antrenor: Ruben Albes;

Viitorul : Tordai, Căpușă (66′ Dulca), Mladen (81′ Georgescu), Ghiță, Damien – Artean (35′ Achim), Iacob, Casap (66′ Ciobanu) – Chițu, Rivaldinho, Ganea (77′ Munteanu). Antrenor: Gică Hagi;

Ionuț Coza – Florin Păunescu, Marius Marica;

Viitorul : 61′ Achim;

Cu aceată victoie, Hermannstadt acumulează 31 de puncte și se menține pe locul 10 în clasament. Viitorul conduce clasamentul play-out-ului cu 42 de puncte.

Etapa viitoare, sibienii vor juca în deplasare cu Academica Clinceni, iar Viitorul va primi vizita lui Sepsi.

viitorul-hermannstadt-liga-1
Viitorul ia toate punctele din restanța cu Hermannstadt
hermannstadt-voluntari-liga-1
FC Hermannstadt obține cea de a treia victorie consecutivă în campionat
hermannstadt-poli-iasi-liga-1
Hermannstadt întoarce după pauză rezultatul cu Poli Iași și obține prima victorie din mandatul lui Ruben Albes
Viitorul o învinge fără drept de apel pe FC Hermannstadt în ultima partidă a etapei