Home > Fotbal > FC Hermannstadt obține cea de a treia victorie consecutivă în campionat

FC Hermannstadt obține cea de a treia victorie consecutivă în campionat

hermannstadt-voluntari-liga-1

FC Hermannstadt a învins-o în această seară cu scorul de 2-1 (1-0) pe FC Voluntari pe teren propriu într-o partidă contând pentru etapa a 9-a din play-out-ul Ligii 1.

Sibienii au deschis scorul în minutul 34 prin Yazalde care a reluat din prima din interiorul carelui o centrare de pe dreapta a lui Caiado. Gazdele au făcut 2-0 în minutul 80 prin Almeida care a reluat cu capul din trei metri o centrare a lui Yazalde. Eric a înscris golul de onoare pentru Voluntari în minutele de prelungiri ale meciului executând perfect o lovitură liberă de la 20 de metri.

Hermannstadt: Cristiano – Vodă (Almeida ’28), Viera, Stoica, Opruţ – Caiado (Bălan ’83), Rimane (Dâlbea ’70), R. Pires, Jo Santos – Debeljuh (Petrescu ’83), Yazalde (Buşu ’83). Antrenor: Ruben Albes;

FC Voluntari: Cojocaru – Struna, Paşcanu, Achim, Kocic (Vlad ’77) – Căpăţână, De Lucas – Costin (Simonovski ’46), Măţan (Eric ’81), Gheorghe (Laidouni ’68) – Ţîră (Tudorie ’68). Antrenor: Mihai Teja;

Horaţiu Feşnic – Vasile Marinescu, Mircea Orbuleţ – Mircea Ardelean;

Hermannstadt: Jo Santos ’35 , Debeljuh ’50, Stoica ’90+5;

FC Voluntari: De Lucas ’67, Struna ’74, Căpăţână ‘74;

După această victorie, sibienii urcă pe 9 cu 27 de puncte, în timp ce ilfovenii se mențin pe 8 cu 28 de puncte.

Etapa viitoare, Hermannstadt va primi vizita lui Sepsi Sf. Gheorghe, iar Voluntari va juca în deplasare cu Academica Clinceni.

hermannstadt-viitorul-liga-1
FC Hermannstadt trece de viitorul și este aproape salvată de la retrogradare
hermannstadt-poli-iasi-liga-1
Hermannstadt întoarce după pauză rezultatul cu Poli Iași și obține prima victorie din mandatul lui Ruben Albes