Home > Fotbal > Viitorul smulge un punct în extremis cu FC Argeș

Viitorul smulge un punct în extremis cu FC Argeș

Viitorul-FC-Arges-liga-1

Viitorul Constanța și FC Argeș au remizat în această seară la Ovidiu, scor 2-2 (0-1), într-o partidă contând pentru etapa a 8-a din Liga 1.

Malele a deschis scorul în minutul 31 dintr-un penalty dictat în urma unui fault al lui Dussaut asupra lui Deslandes.

Același Malele a făcut 2-0 în minutul 57 n urma unui contraatac finalizat cu un șut imparabil din marginea careului.

Gaztanaga a redus din diferență în minutul 61 cu un șut de la 20 de metri.

Ciobanu a restabilit egalitatea în prelungirile partidei dintr-un penalty dictat după ce Matei l-a faultat pe Mățan în careu.

VIITORUL: Cojocaru – Dussaut, Mladen, Martinez, De Nooijer – Ciobanu, Gaztanaga, Matei (Casap 66’) – Stoian (Fernandes 46’), Luckassen (Fernandez 26’), Mațan. Antrenor: Ruben de la Barrera.

FC ARGES: Micle – Tofan (Serbanica 66’), Leca, Deslandes (Turda 71’), Musat – Grecu, Serban, Prepelita (Honciu 79’), Matei – Colli, Malele (Mediop 65’). Antrenor: Ionuț Moșteanu;

Andrei Moroiță – Radu Ghinguleac, Mircea Grigoriu;

VIITORUL: Mladen 68’ ;

FC ARGES: Matei 67’, Turda 76’ ;

FC ARGES: Matei 90′ ;

După acest egal, Viitorul este pe 10 cu 10 puncte, în timp ce FC Argeș se află pe locul 15 cu 5 puncte.

Etapa viitoare, Viitorul va juca în deplasare cu Poli Iași, iar FC Argeș va primi vizita celor de la FC Voluntari.