Home > Fotbal > Sepsi îi administrează lui Dinamo a patra înfrângere consecutivă în Liga 1

Sepsi îi administrează lui Dinamo a patra înfrângere consecutivă în Liga 1

sepsi-dinamo-liga-1

Sepsi Sf. Gheorghe a învins-o în această seară pe teren propriu pe Dinamo cu scorul de 2-0 (1-0), într-o partidă contând pentru etapa a 8-a din Liga 1.

Achahbar a deschis scorul în minutul 29 cu un șut senzațional de la 30 de metri. Istvan Fulop a făcut 2-0 în minutul 77 cu o scăriță de efect după o pasă excelentă a lui Golofca.

SEPSI : Niczuly – Dimitrov (63′ Deligiannidis), Bouhenna, Mitrea, Ștefan (72′ Golofca) – Fulop, Vașvari, Aganovic (72′ Fofana) – Safranko, Dragomir (8′ Achahbar), Petrila (63′ Ștefănescu). Antrenor: Leo Grozavu;

DINAMO: Rene Hinojo – Gonzalez (66′ Puljic), Ba, Grigore (75′ Crețu), Lopez – Garcia, Anton – Sorescu (46′ Fabrinni), Borcea (11′ Borja), Camara – Nemec. Antrenor: Cosmin Contra;

Haţegan Ovidiu – Şovre Octavian, Gheorghe Sebastian;

SEPSI : 54′ Fulop, 58′ Dumitrov;

DINAMO: 6′ Gonzalez, 53′ Camara;

Cu această victorie, Sepsi urcă pe locul 3 cu 15 puncte, fiind la a patra victorie la rând. Dinamo este la polul opus, cu patru înfrângeri la rând, pe locul 14 în clasament cu 5 puncte.

Etapa viitoare, Sepsi va juca în deplasare cu Academica Clinceni, iar Dinamo va primi vizita Astrei Giurgiu