Home > Fotbal > Atletico Madrid revine spectaculos egalând pe Juve în ultimele minute

Atletico Madrid revine spectaculos egalând pe Juve în ultimele minute

Rezerva Hector Herrera a egalat în minutul 90 de minute concretizând o revenire frumoasă a lui Atletico Madrid și nu-i lasă victoria lui Juventus în Liga Campionilor.
Fostul mijlocaș al lui Chelsea, Juan Cuadrado, a înscris un gol cu un șut cu efect pentru 1-0 , iar lovitura de cap a câștigătorului Cupei Mondiale cu Franța, a dublat avantajul oaspeților.
Stefan Savic a dat semnalul revenirii lui Atletico cu o lovitură de cap din interiorul careului mic, iar Herrera a egalat pe final dintr-un corner.
Juventus l-a trimis pe teren pe Aaron Ramsey în minutul 86, prima apariție a mijlocașului galez pentru campioana Italiei de la venirea sa în vară la Torino.
În celălalt joc al grupei D, Lokomotiv Moscova a învins 2-1 în Germania împotriva lui Bayer Leverkusen.
Juventus va primi vizita lui Leverkusen pe 1 octombrie, în timp ce Atletico merge în aceeași zi în Rusia pentru a se confrunta cu Lokomotiv.