Home > Fotbal > Bayern câstigă clar pe Standford Bridge și este ca și calificată în sferturi

Bayern câstigă clar pe Standford Bridge și este ca și calificată în sferturi

Campania lui Chelsea din Champions League s-a încheiat aproape sigur după ce fără drept de apel, 0-3 în fața lui Bayern Munchen pe Stamford Bridge în prima manșă a dublei din optimile Ligii Campionilor.

Liderii din Bundesliga au călcat pe urmele rivalilor de la RB Leipzig, care au câștigat la Tottenham în aceeași etapă cu șase zile înainte, venind în capitala Angliei și producând un joc extrem de impresionant.

Și, la fel ca în meciul în care Bayern a provocat o înfrângere istorică, 7-2 în deplasare la Spurs în Octombrie, fostul star al lui Arsenal, Serge Gnabry a fost principala gură de foc a echipei germane.

Jucătorul de 24 de ani a marcat patru goluri pe stadionul lui Tottenham Hotspur și a concretizat forcingul început în startul partidei de pe Standford Bridge, când a lovit decisiv de două ori la începutul reprizei secunde Robert Lewandowski a închis tabela cu 15 minute înainte de final.

Partida retur va avea loc pe Allianz Arena pe 18 Martie.