Home > Fotbal > CFR Cluj termină la egalitate primul meci cu Sevilla

CFR Cluj termină la egalitate primul meci cu Sevilla

CFR Cluj și Sevilla au remizat 1-1 în Gruia în prima manșă a confruntării din 16-imile Europa League.

Ciprian Deac a deschis scorul în minutul 59 după un penalty dictat cu ajutorul VAR după un hent. Sevilla a egalat în minutul 82 prin El Nesyri. Acesta a îndeplinit o formalitate din pasa lui De Jong care rămăsese singur cu portarul după un pas la offside greșit al celor de la CFR.

CFR : Arlauskis – Manea, Vinicius, Burcă, Camora  – Deac, Bordeianu, Djokovic, Păun(74′ Hoban) – Traore (84′ Rondon), Omrani (85′ Golofca). Antrenor: Dan Petrescu;

Sevilla: Vaclik – Navas ( 73′ En Nesyri), Kounde, Diego Carlos, Escudero – Jordan, Gudelj, Fernando – Suso, de Jong, Ocampos ( 78′ Lopes). Antrenor: Julen Lopetegui;

Arbitru: Deniz Aytekin;

Sevilla: 44′ Fernando, 74′ Reguilon;

Partida retur va avea loc pe 27 Februarie de la ora 22 la Sevilla.

dan-petrescu-cfr-fc-arges
Dan Petrescu, încă rezervat: „E departe titlul”
balaj-atac-fcsb
Cristi Balaj o atacă subtil pe FCSB
Lovro-Cvek-cfr
CFR l-a transferat pe Lovro Cvek
dan-petrescu-cfr-rapid
Dan Petrescu, nervos după victoria cu Rapid: „În play-off facem 0 puncte dacă jucăm așa”