Home > Fotbal > Voluntari obține cea de a treia victorie consecutivă în campionat

Voluntari obține cea de a treia victorie consecutivă în campionat

FC Voluntari continuă începutul excelent de an, obținând a patra victorie din 2020, 2-0 acasă cu FC Hermannstadt, în primul meci al etapei a 26-a din Liga 1.

Ilfovenii au deschis scorul în minutul 44 prin Eric din Penalty. Sanoh a dublat avantajul gazdelor în minutul 63.

FC Voluntari: Cojocaru – Struna, Paşcanu, Achim, Vlad – De Lucas, Laidouni – Gheorghe (Măţan ’73), Sanoh (Belu ’67), Eric (Morar ’76)- Ţîră. Antrenor: Mihai Teja;

FC Hermannstadt: Cristiano – Monteiro, Stoica, Dobrosavlevici, Buşu – Rimane (Dumitriu ’74), Taira, Pires (Yazalde ’54) – Buzan (Petrescu ’29), Cordea, Debeljuh. Antrenor: Vasile Miriuţă;

Arbitri: Iulian Călin – Radu Adrian Ghinguleac, George Florin Neacşu – Horia Gabriel Mladinovici;

Voluntari: Gherghe ’73;

Hermannstadt: Buşu ’10, Debeljuh ‘40, Rimane ’72, Almeida ’85;

Cu această victorie, Voluntari face 20 de puncte și ajunge la numai un punct de locul 13, în timp ce sibienii rămân pe 10 cu 25 de puncte.

Ambele echipe vor juca de săptămâna viitoare în play-out.