Home > Fotbal > CFR nu mai repetă rezultatul bun din vară pe Celtic Park

CFR nu mai repetă rezultatul bun din vară pe Celtic Park

CFR Cluj a întâlnit-o în această seară în deplasare pe Celtic Glasgow în al doilea meci din grupele Europa League.

În prima etapă, CFR învinsese pe Lazio cu 2-1, în timp ce Celtic remizase 1-1 cu Rennes.

Celtic a început partida în următoarea formulă: Forster – Elhamed, Ajer, Jullien, Bolingoli – Brown, McGregor, Forrest – Christie, Elyounoussi, Édouard

Dan Petrescu a trimis pe teren următorul prim 11: Arlauskis – Susic, Boli, Burcă, Camora – Bordeianu, Luis Aurelio, Djokovic – Deac, Rondon, Omrani.

În minutul 11, Forrest centrează, iar Jullien trimite periculos cu capul, însă Arlaukis intervine salvator. În minutul 20, Bolingoli centrează la marginea careului mic, iar Edouard trimite cu capul în poartă. În minutul 59, Forrest îi scoate mingea la marginea careului lui Elyounussi, iar acesta șutează fără nicio speranță pentru Arlauskis.

Celtic învinge cu 2-0 pe CFR și urcă pe primul loc în grupă cu 4 puncte, în timp ce ardelenii cad pe 3 cu 3 puncte.

Următoarea partidă pentru clujeni va avea loc pe 24 Octombrie în deplasare la Rennes.

dan-petrescu-cfr-fc-arges
Dan Petrescu, încă rezervat: „E departe titlul”
balaj-atac-fcsb
Cristi Balaj o atacă subtil pe FCSB
Lovro-Cvek-cfr
CFR l-a transferat pe Lovro Cvek
dan-petrescu-cfr-rapid
Dan Petrescu, nervos după victoria cu Rapid: „În play-off facem 0 puncte dacă jucăm așa”