Home > Fotbal > Ludogorets, echipa lui Moți, Grigore și Keseru , la a doua victorie în grupele Europa League

Ludogorets a învins în deplasare pe Ferencvaros cu 3-0. Golurile au fost marcate de Lukoki și Forster de două ori.

La formația bulgară au fost titulari Claudiu Keseru și Dragos Grigore. Din păcate fundașul român a fost eliminat în minutul 43 pentru cumul de cartonașe galbene.

Pentru a acoperi golul lăsat în defensivă de Grigore, la pauză a fost introdus și cel de al treilea român din lotul bulgarilor, Cosmin Moți.

Ludogorets este la cea de a doua victorie în grupele Europe League, după cea din prima etapă, 5-1 contra celor de la CSKA Mosova, meci în care Claudiu Keseru a însris un hat-trick.

Leverkusen învinge clar la Glasgow și este aproape calificată în sferturile Europa League
Man United o zdrobește pe LASK Linz și este ca și califică în sferturile Europa League