Home > Fotbal > Chindia învinge la Giurgiu în primul meci al etapei a 24-a

Chindia învinge la Giurgiu în primul meci al etapei a 24-a

Chindia Tîrgoviște a învins în această seară în deplasare la Giurgiu pe Astra cu scorul de 2-1 în primul meci al etapei a 24-a din Liga 1.
Primul gol al meciului a venit abia în minutul 81, când Neguț a deschis scorul din pasa lui Yameogo. Acesta a reușit să dubleze avantajul oaspeților după două minute. În prelungirile partidei, Răduț servit excelent de Alibec a redus din diferență, însă Giurgiuvenii nu au mai avut timp pentru a încerca egalarea.
Echipale de start:
Astra : Lazar – Enache (Bruno ’88), Tamaş, Dandea, Trusescu – Răduţ, Simion (Fatai ’63), Crepulja, Gheorghe (Gheorghe ’63) – Alibec, Begue. Antrenor: Bogdan Andone;
Chindia : Moldovan – Martac, Benga, Diallo, Ioniţă (Negrea ’66) – Piftor (Neguţ ’46), Raţă, Bic, Yameogo – Ivancic (Dangubic 74), Berisha. Antrenor: Viorel Moldovan;
Arbitru: Cătălin Buși;
Astra: Răduţ 85’;
Chindia: Raţă 25’, Ioniță 57’ ;
Cu această victorie, Chindia urcă pe locul 11 cu 24 de puncte, în timp ce Astra rămâne pe 4 cu 40 de puncte.
Etapa viitoare, Astra va juca în deplasare cu FC Hermannstadt, în timp ce Chindia va juca pe teren propriu cu FC Voluntari.