Home > Fotbal > Craiova trece fără probleme de Voluntari și merge în sferturile Cupei

Craiova trece fără probleme de Voluntari și merge în sferturile Cupei

FC Voluntari a întâlnit-o în această seară pe teren propriu pe Universitatea Craiova în Optimile de Finală ale Cupei României la Fotbal.

FC Voluntari a trimis pe teren următoarea formulă: Mitrev – Leasă, Armaș, Rodriguez, Kocic – Signorelli, Gorobsov, Laidouni – Costin, Simonovski, Benzar.

Victor Pițurcă a trimis pe teren următorul prim 11: Popescu – Martic, Bălașa, Ferreira, Vătăjelu – Qaka, Cicâldău, Ioniță – Bărbuț, Nițu, Mihăilă.

În minutul 12, Mihăilă ia o acțiune pe cont propriu, driblează doi adversari, intră în careu și înscrie pentru 1-0. În minutul 20, Bărbuț îi trimite excelent în fața porții lui Mihăilă care înscrie fără probleme din 4 metri. În minutul 32, Benzar centrează în fața porții, iar Martic deviează mingea în proprie poartă. În minutul 52, Laidouni îl faultează pe Pereira în careu și se acordă penalty. Cicâldău transformă cu siguranță și reface diferența de două goluri. În minutul 75, Bancu centrează pe jos la colțul scurt pentru Ioniță care înscrie pentru 4-1.

Craiova învinge pe FC Voluntari cu 4-1 și se califică în sferturile Cupei României.

În celelalte meciuri disputate astăzi în optimi, Poli Iași a învins cu 3-0 pe Metalul Buzău, în timp ce Sepsi a trecut de Astra cu scorul de 4-2.

tragere-sferturi-champions-league
S-au tras la sorți meciurile din sferturile Champions League
Laurențiu Reghecampf, după victoria de la Clinceni: „Un meci slab” + Cum comentează tehnicianul oltenilor șansele Craiovei de a intra în lupta la titlu