Home > Handbal > CSM București este surclasată în Ungaria de Ferencvaros

CSM București este surclasată în Ungaria de Ferencvaros

CSM București a întâlnit în această seară în deplasare pe Ferencvaros în primul meci din grupele principale din Champions League.

CSM intrase în grupele principale pe locul 5 cu 3 puncte, în timp ce Ferencvaros pe locul 6 cu un singur punct.

CSM a început dezastruos partida, iar în minutul 10 scorul era 6-1 pentru maghiare. Ferencvaros a continuat să se distanțeze, iar în minutul 13 scorul era 9-2. În minutul 21, scorul căpătase proporții și mai mari, 15-6. Aceasta a fost și diferența cu care s-a intrat la pauză, 19-10.

Dezastrul a continuat pentru CSM și în repriza a doua, în minutul 37 tabela arătând scorul de 23-10. Diferența a ajuns chiar la 14 goluri, 27-13 în minutul 43. Final bucureștencele au reușit să mai reducă din diferență, venind la 19-29 în minutul 53. Aceasta a fost și diferența de la finalul meciului, 33-23 pentru Ferencvaros.

Ferencvaros învinge pe CSM București cu 33 la 23, acumulează trei puncte și trimite echipa din București pe ultimul loc al grupei.

Pentru Ferencvaros au marcat: Schatzl (8 goluri), Klujber (7), Hafra (6), Lukacs (4), Kovacsics (4), Debreczeni (3), Snelder (1).

Pentru CSM au punctat: Neagu (7 goluri), Lekic (6), Pintea (4), Cvijic (3), Curea (2), Torstensson (1).

Următorul meci pentru CSM în Champions League va avea loc pe teren propriu contra celor de la Metz pe 2 Februarie.