Home > Fotbal > Dinamo întoarsă în prelungiri de Mioveni

Dinamo întoarsă în prelungiri de Mioveni

cs-mioveni-dinamo-liga-1

CS Mioveni a învins-o în această seară pe Dinamo cu scorul de 2-1 (0-0) într-o partidă contând pentru etapa a 20-a din Liga 1.

Sorescu a deschis scorul în minutul 62 dintr-un penalty dictat în urma unui fault al lui Balaur asupra sa. Sanoh a egalat în al treilea minut de prelungiri tot dintr-un penalty acordat după ce Iliev l-a faultat pe Rusu în careu.

Bogdan Rusu a adus victoria gazdelor la ultima fază a meciului cu un voleu superb la colțul scurt după o centrare a lui Coșereanu.

Cu această victorie, CS Mioveni acumulează 20 de puncte și urcă pe locul 11 în clasament. Dinamo este pe 15 cu 12 puncte.

Etapa viitoare, CS Mioveni va juca în deplasare cu FC U Craiova 1948, iar Dinamo va primi vizita celor de la Farul.

CS Mioveni: Ducan – Balaur (Coşereanu 77‘), Scarlatache, Garutti – Oancea, Panait (Toma 64‘), Dumitriu, Burnea (Şerbănică 65‘)– Buziuc (Rădescu 77‘), Rusu, Blănaru (Sanoh 50‘). Antrenor: Alexandru Pelici;

Dinamo: Iliev – Radu (Grigore 81‘), Pinto, Ehmann, Kainourgios – Itu (Nunic 65‘), Răuţă (Borduşanu 83‘), Carp, Torje – Ţîră (Ivanovski 46‘), Sorescu. Antrenor: Mircea Rednic;