Home > Liga 1 > Dinamo umilită și la Botoșani

Dinamo umilită și la Botoșani

botosani-dinamo-liga-1

FC Botoșani a învins-o în această seară pe Dinamo cu scorul de 4-0 (2-0) în ultima partidă a etapei a 25-a din Liga 1.

Gazdele au deschis scorul în minutul 12 prin Mihai Roman care a împins mingea în poartă din câțiva metri după o gravă eroare a lui Figueiredo care a ieșit pe sub minge la o centrare a lui Braun.

Jaja a făcut 2-0 în minutul 27 cu un șut în vinclu de la douăzeci de metri.

Același Jaja a dus scorul la 3-0 în minutul 65, finalizând superb după ce a driblat portarul advers, fiind servit ideal în prealabil de Roman.

Fili a închis tabela la 4-0 în minutul 84 cu un șut la colțul scurt de la 25 de metri.

Cu această victorie, FC Botoșania acumulează 41 de puncte și se află pe locul 4 în clasament. Dinamo este pe 15 cu 12 puncte.

Etapa viitoare, FC Botoșani o va înfrunta în deplasare pe FC U Craiova, iar Dinamo va primi vizita lui CS Universitatea Craiova.