Home > Fotbal > Craiova, victorie la scor de neprezentare cu Târgoviște. Fără antrenor, oltenii obțin cel mai clar succes stagional

FCU Craiova s-a impus cu scorul de 3-0 (1-0) în fața celor de la Chindia Târgoviște în etapa a XX-a din Liga 1. Pregătiți de antrenorul interimar Dan Vasilică, după despărțirea de Eugen Trică, craiovenii, care au jucat o repriză în superioritate numerică, au obținut succesul după două înfrângeri consecutive.

Bălan a deschis scorul înainte de pauză, iar în repriza a doua Baeten și Compagno au majorat diferența pe tabelă, oltenii bifând victoria fără emoții.

În urma acestui succes, Craiova acumulează 18 puncte, fiind pe poziția a 14-a în clasament, în timp ce Chindia este două locuri mai sus, cu 19 puncte.

Etapa viitoare, Târgoviște se va deplasa la Clinceni, iar Craiova va primi pe teren propriu vizita Mioveniului.