Home > Fotbal > Dortmund revine de la 0-2 la pauză și învinge Inter

Dortmund revine de la 0-2 la pauză și învinge Inter

Achraf Hakimi a marcat două goluri în a doua repriză, iar Borussia Dortmund a răsturnat un deficit de două goluri pentru a învinge Inter Milano într-un thriller pe Westfalenstadion.

Fundașul dreapta , în vârstă de 21 de ani, și-a redus echipa în joc, apoi a înscris golul victoriei în minutul 77, după ce Julian Brandt a egalat pentru gazde.

Golurile primei reprize ale lui Lautaro Martinez și Matias Vecino au oferit trupei lui Antonio Conte un avantaj de 2-0 la pauză.

Dortmund urcă deasupra lui Inter pe locul doi în grupa F din Champions League.

Trupa germană este doar la un punct în spatele liderilor Barcelona, care s-au încurcat surprinzător, 0-0 cu Slavia Praga pe Camp Nou.

Dortmund va juca în deplasare cu liderii grupei Barcelona în următorul lor meci Miercuri, 27 noiembrie , în timp ce Inter va întâlni în deplasare Slavia.