Home > Fotbal > Egal în duelul dintre Dinamo și fostul ei antrenor, Mircea Rednic

Egal în duelul dintre Dinamo și fostul ei antrenor, Mircea Rednic

dinamo-poli-iasi-liga-1 (2)

Dinamo și Poli Iași au remziat în această seară în „Ștefan cel Mare” scor 1-1 (1-0), într-o partidă contând pentru etapa a 9-a din play-out-ul ligii 1.

Sorescu a deschis scorul în minutul 10 din penalty, după ce tot el fusese faultat în careu de Șerban. Andrei Cristea a egalat tot din penalty în minutul 84, după un fault în careu a lui Skovajsa asupra lui De Iriondo.

Dinamo: Straton – Sorescu, Puljic, Popescu, Skovajsa – Mihaiu (62′ Lazăr), Mrzljak, Răuță (81′ , Fabbrini (63′ Sin) – Neicuțescu (67′ Moldoveanu), Montini (46′ Popa). Antrenor: Adrian Mihalcea;

Poli Iași: Axinte – Lopes, Fomba (46′ De Iriondo), Frăsinescu, Șerban (46′ Popadiuc) – Mihalache, Passaglia – Grădinaru, Platini (57′ Omoh), Horșia – Luckassen . Antenor: Mircea Rednic;

Florin Chivulete – Mircea Grigoriu -Andrei Constantinescu;

Dinamo: 5′ Montini, 40′ Mihaiu, 74′ Popescu, 84′ Skovajsa.

Cu acest egal, cele două echipe îsi păstrează locul în clasament, Poli Iași pe 12 cu 22 de puncte, iar Dinamo pe 13 cu 21 de puncte.

Etapa viitoare, Dinamo va juca în deplasare cu Chindia, iar Poli Iași va primi vizita celor de la Viitorul.