Home > Fotbal > Egal nespectaculos între Sepsi și Hermannstadt la Sf. Gheorghe

Egal nespectaculos între Sepsi și Hermannstadt la Sf. Gheorghe

hermannstadt-sepsi-play-out

Sepsi și FC Hermannstadt au remizat în această seară la Sf. Gheorghe, scor 1-1 (1-0), într-un meci contând pentru etapa a treia din play-out.

Sepsi a deschis scorul în minutul 25 prin Fulop, după o acțiune colectivă superbă a gazdelor. Yazalde a egalat în minutul 46 cu un șut imparabil de la marginea careului.

Echipele de start

Sepsi: Niczuly – Dimitrov, Bouhenna, Tincu, Ștefan – Achahbar, Vașvari, Fulop – Dumiter, Safranko, Ștefănescu;

Hermannstadt: Figueiredo – A. Vodă, Viera, I. Stoica, Opruț – Dâlbea, R. Pires – P. Petrescu, L. Dumitriu, Cordea – A. Bălan;

Arbitru

Ionut Avram;

Cartonașe galbene

Sepsi: 85′ Vasvari;

Hermannstadt: 85′ Romario;

Cu acest egal cele două echipe îsi păstreaza locurile 8, respectiv 9 în clasament.

Etapa viitoare, Sepsi va primi vizita celor de la FC Voluntari, iar FC Hermannstadt va juca în deplasare cu Viitorul.