Home > Fotbal > Hat-trick pentru Claudiu Keseru în Europa League

Hat-trick pentru Claudiu Keseru în Europa League

Echipa Românilor, Claudiu Keseru, Dragos Grigore și Cosmin Moți, Ludogoret a întâlnit în această seară în prima etapă a grupelor Europa League pe teren propriu formația rusă CSKA Moscova.
Dragos Grigore și Claudiu Keseru au fost titulari pentru bulgari. Iar atacantul român a reușit un hat-trick în numai 25 de minute.
Rusii au marcat pentru 0-1 prin Diveev în minutul 11. Ludogoret a sunat revenirea după pauză, iar până în minutul 50, Wanderson și Lukoki prin golurile lor întorseseră scorul. Din minutul 52 și-a intrat în rol Claudiu Keseru, care a marcat de 3 ori în minutele 52, 68 și 73(din penalty) consemnând victoria cu 5-1 a gazdelor.
Dorin Rotariu, un alt român implicat în meciurile de Europa League din această seară, a fost titular pentru Astana în înfrângerea 0-1 cu Manchester de pe Old Traford. Rotariu a jucat până în minutul 82.
Van Dijk și Salah înscriu în victoria lui Liverpool asupra lui Manchester United
Man United învinge pe Norwich și urcp pe 5 în Premier League
Ludogorets, echipa lui Moți, Grigore și Keseru , la a doua victorie în grupele Europa League