Home > Fotbal > Man United învinge pe Norwich și urcp pe 5 în Premier League

Man United învinge pe Norwich și urcp pe 5 în Premier League

Marcus Rashford și-a marcat cea de a 200-a sa prezență în tricoul lui Manchester United în mare stil, încriind de două ori. Diavolii Roșii au învins fără probleme pe ultima clasată Norwich.
Rashford, 22 de ani, a devenit cel de-al treilea cel mai tânăr jucător care a atins acest punct de reper pentru club și a deschis scorul în prima repriză, reluând excelent centrarea lui Juan Mata.
United a dominat pe tot parcursul partidei și s-au distanțat în a doua repriză, internaționalul britanic Rashford a înscris golul secund după Brandon Williams a fost doborât în careu de portarul lui Norwich, Tim Krul.
Anthony Martial, care se apropie și el de două sute de jocuri la United, a marcat cu capul după o nouă centrare perfectă a lui Mata
Mason Greenwood , venit de pe bancă, a marcat golul patru pentru United .
Cea mai bună șansă a lui Norwich a fost prin mijlocașul Todd Cantwell, la 1-0, dar reluarea internațional sub 21 de ani al Angliei a fost scos senzațional de David de Gea.
United trece din nou pe locul cinci, la cinci puncte în spatele lui Chelsea, în timp ce Canarii rămân ultimii la șapte puncte de primul loc care le asigură rămânerea în Premier League.
rooney-despre-ronaldo
Rooney: „Transferul lui Ronaldo nu a funcționat și United are nevoie de jucători mai tineri”