Home > Fotbal > Southampton învinge pe Leicester și răzbună umilința din tur

Southampton învinge pe Leicester și răzbună umilința din tur

Southampton s-a răzbunat pentru umilitanța 0 – 9 cu Leicester City din Octombrie, Danny Ings marcând golul victoriei pe final contra formației clasată locul doi, pe King Power Stadium.
Leicester, în căutarea unei a treia victorii consecutive în Premier League, a preluat conducerea în minutul 14, când Dennis Praet a bifat primul său gol pentru club.
Dar toate gândurile despre o altă victorie ușoară pentru trupa lui Brendan Rodgers au fost repede eliminate când Stuart Armstrong a egalat cu un șut deviat.
Ings, care acum a marcat 10 goluri în ultimele sale 10 meciuri , a fost un ghimpe în coasta lui Leicester toată după-amiaza lovind bara transversală de două ori, ca în final să înscrie printre picioarele lui Kasper Schmeichel .
Leicester putea salva un punct în minutul 90 de minute prin Jonny Evans, dar arbitrul asistent video (VAR) a anulat reușita acestuia pentru offside.
Sfinții rămân pe locul 12, dar îi egalează la puncte pe Everton și Arsenal, în timp ce Leicester rămâne pe locul doi, dar la 12 puncte în spatele lui Liverpool, care joacă în această seară.
rooney-despre-ronaldo
Rooney: „Transferul lui Ronaldo nu a funcționat și United are nevoie de jucători mai tineri”