Home > Fotbal > Ianis Hagi din nou decisiv pentru Rangers în returul cu Braga

Ianis Hagi din nou decisiv pentru Rangers în returul cu Braga

Formația lui Ianis Hagi, Glasgow Rangers, s-a calificat în optimile de finală ale Europa League după ce a învins și în partida retur cu cei de la Braga, 1-0.

Internaționalul român a fost din nou principalul protagonist în momentele importante ale partidei.

În minutul 20, Ianis a recuperat o minge pe partea dreaptă din picioarele lui Silva, l-a ridiculizat și pe Carmo, a intrat în careu și i-a întors ideal lui Kent care însă a șutat din 10 metri milimetric pe lângă poartă.

În minutul 45, Hagi nu l-a putut învinge pe Matheus din lovitură de la 11 metri, după un hent comis în careu de Da Silva.

În mintutul 61, Hagi l-a lansat de la centrul terenului perfect pe Ryan Kent, care scăpat singur cu Matheus a înscris în poarta portughezilor.

Ianis a fost schimbat apoi în minutul 72.

Glasgow Rangers îsi va afla vineri adversara din optimi.

Rangers îi caută înlocuitor lui Ianis Hagi și a pus ochii pe Olimpiu Moruțan
Ilie Dumitrescu, despre starea de sănătate a lui Ianis Hagi: „Era foarte puternic mental”
Ianis Hagi, gol pentru Rangers! Reușită după mai bine de două luni
Leverkusen învinge clar la Glasgow și este aproape calificată în sferturile Europa League