Home > Fotbal > Ianis Hagi, Început de senzație la Genk! A marcat la debut, la două minute de când a fost introdus pe teren

<

p style=”margin: 0px 0px 10px; padding: 0px; border: 0px; font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 12px; font-style: normal; font-variant-caps: normal; font-weight: normal; font-stretch: inherit; line-height: inherit; vertical-align: baseline; caret-color: rgb(0, 0, 0); color: rgb(0, 0, 0); letter-spacing: normal; orphans: auto; text-align: start; text-indent: 0px; text-transform: none; white-space: normal; widows: auto; word-spacing: 0px; -webkit-tap-highlight-color: rgba(26, 26, 26, 0.301961); -webkit-text-size-adjust: 100%; -webkit-text-stroke-width: 0px; text-decoration: none”>

Genk a întâlnit in această seară în prima etapă din Belgia cu cei de la Kortrijk.
Ianis Hagi a fost reservă și a intrat pe teren în minutul 74.
Cu Gică Hagi în tribunele stadionului lui Genk, Ianis a fost omul potrivit la locul potrivit. Mboyo a avut o acţiune de toată frumuseţea, a scos doi adversari din joc şi i-a pasat lui Ians, care, din câţiva metri, a tras puternic pentru 2-1, înscriind la doar două minute de când fusese introdus.

<

Genk începuse rău partida cu Kortrijk, iar oaspeţii au fost cei care au deschis scorul, în minutul 13, prin De Sart. Nygren a egalat pentru Genk, iar Ianis şi-a dus echipa în avantaj.