Home > Fotbal > Astra obține la Voluntari prima victorie din acest sezon

Astra obține la Voluntari prima victorie din acest sezon

FC Voluntari s-au întâlnit în această seară în al doilea meci al etapei a treia din Liga 1.
Fc Voluntari a început partida în următoarea formulă: Mitrev – Ricardinho, Balaur, Armaș, Vlad – Căpățînă, Gorobsov – Costin, Laidouni, Gheorghe – Papazoglou.
Astra a trimis pe teren următorul prim 11: Kitanov – Graur, Dima, Graovac, Radunovic –  Gheorghe, Simion, Crepulja – Begue, Alibec,  Matei.
În minutul 10, Ion Gheorge pătrunde  în careu și îi întoarce perfect lui Căpățînă, care înscrie cu un șut cu latul. În minutul 18, Alibec primeste o lansare în adâncine și reia din voleu, însa Mitrev reușeste să respingă. În minutul 31 Laidouni îl lansează pe Căpățână în careu, iar acesta șutează milimetric pe lângă poartă. În minutul 34, Alibec îi centrează excelent lui Gheorghe în 11 metri de poartă, dar șutul acestuia trece pe lângă. În minutul 41, Ricardinho trimite spre propriul portar, Alibec intuiește și îl lobează pe Mitrev restabilind egalitatea.
În minutul 55, Alibec pătrunde în careu, intră în unghi și șutează, dar Mitrev este la post și respinge. În 56, Gheorghe primește mingea în careu, îsi asează mingea și șuteaza perfect la colțul lung pentru 2-1. În minutul 88 Biceanu primește mingea la marginea careului și șuteaza la colțul lung, dar mingea întâlneste bara.
Astra învinge Fc Voluntari cu 2-1 și obține prima victorie din acest sezon, în timp ce Voluntari rămâne cu un singur punct.
Etapa viitoare, Fc Voluntari va prima vizita celor de la Poli Iași, în timp ce Astra va juca acasă cu cei de la Fcsb.