Home > Fotbal > Voluntari smulge un punct în prelungiri cu FC Hermannstadt

Voluntari smulge un punct în prelungiri cu FC Hermannstadt

FC Voluntari a remizat în această seară pe teren propriu cu FC Hermannstadt, scor 1-1, în ultimul meci al etapei a 2-a a play-out-ului Ligii 1.

Viera a deschis scorul în minutul 59, înscriind cu o lovitură de cap din 7 metri după o lovitură de colț. Pașcanu a egalat în minutul 90, după o acțiune individuală finalizată cu un șut spectaculos la colțul lung.

FC Voluntari: Cojocaru – Belu, Paşcanu, Achim, Vlad – Laidouni, De Lucas – Căpăţînă, Eric De Oliveira (Ţîră ’62), Gheorghe (Măţan ’59) – Morar (Simonovski ’74). Antrenor: Mihai Teja;

Hermannstadt: Pereira – Monteiro De Almeida, Viera, Stoica, Opruţ – Dâlbea, Pires – Joalisson, Yazalde (Rimane ’84), Cordea (Dumitriu ’55) – Bălan (Debeljuh ’63). Antrenor: Vasile Miriuţă;

Arbitru: Adrian Cojocaru;

Volunari: Paşcanu ’15, Teja ’24, Ţîră ’81;

Hermannstadt: Almeida ’17, Cordea ’37;

După acest egal, FC Voluntari rămâne ultima cu 12 puncte, în timp ce sibienii urcă pe 9 cu 17 puncte.

Etapa viitoare, FC Voluntari va primi vizita Academicei Clinceni, iar FC Hermannstadt va juca în deplasare cu Sepsi Sf. Gheorghe.