Home > Fotbal > Înlocuitorul lui Ronaldo aduce victoria „Bâtrănei Doamne” în derby-ul cu Milan

Înlocuitorul lui Ronaldo aduce victoria „Bâtrănei Doamne” în derby-ul cu Milan

Cristiano Ronaldo a fost înlocuit pentru cel de-al doilea joc consecutiv, iar înlocuitorul său Paulo Dybala a înscris golul victoriei împotriva lui AC Milan. Astfel Juventus a revenit pe primul loc în Serie A.
Antrenorul Maurizio Sarri a făcut schimbarea în minutul 55, iar golul lui Dybala i-a dus pe Juve deasupra lui Inter Milan.
Ronaldo, în vârstă de 34 de ani, a fost înlocuit de atâtea ori în două partide cât a fost în tot sezonul trecut.
Juve a avut însă un meci dificil , Wojciech Szczesny având câteva intervenții salvatoare.
Dybala l-a înlocuit pe Ronaldo cu opt minute rămase până la final în victoria lui Juve cu scorul de 2-1 la Lokomotiv Moscova în Liga Campionilor miercurea trecută.
Szczesny a fost ținut în priză tot meciul și forțat să aibă intervenții importante pentru a-i opri pe Krzysztof Piatek, Lucas Paqueta și Theo Hernandez de la Milan.
Gonzalo Higuain a avut o ocazie bună pentru Juve, iar Dybala ar fi putut să dubleze avatanjul în finalul meciului.
Juve rămâne neînvinsă și este cu un punct în fața lui Inter, în timp ce Milan se află pe locul 14.
interviu-exclusiv-florin-bratu
EXCLUSIV | Selecționerul U21, cu gândul la Dinamo: „Acest club va redeveni cel care se bătea an de an la trofee”
Vlad Chiricheș, fără de greșeală în victoria istorică obținută de Sassuolo: „O demonstrație excelentă”