Home > Tenis > Irina Begu nu reusește să profite de șansele avute în turul 3 la French Open

Irina Begu nu reusește să profite de șansele avute în turul 3 la French Open

irina-begu-roland-garros

Irina Begu, nr. 116 WTA, a întâlnit-o în această seară pe Amanda Anisimova, nr. 51 WTA, în turul al treilea la Roland Garros.

Americanca a intrat foarte bine în partida și s-a distanțat din start la 3-0. Românca a revenit însă și a egalat la 3. Până la finalul setului, cele două jucătoare au mers cu serviciul așa că s-a intrat în tie-break. Aici, deși a avut 2 mingi de set, la 6-4, Begu a pierdut 4 mingi la rând și odată cu ele și primul set, 7-6.

Istoria primului set s-a repetat și în cel de al doilea. Americanca a condus cu 3-0, însă Begu a revenit și a egalat la 3. La 4-4, americanca a reușit un nou break și a închis setul și meciul în următorul game, 6-4.

Amanda Anisimova o învinge pe Irina Begu, scor 7-6, 6-4, într-o oră și 40 de minute. Ea se califică în optimile competiției din capitala Franței.

belinda-bencic-charleston
Belinda Bencic s-a impus la Charleston
sorana-cirstea-optimi-indian-wells
Sorana Cîrstea, în optimi la Indian Wells
Sankt Petersburg WTA 500 | Irina Begu obține prima victorie a carierei `împotriva Petrei Kvitova
Melbourne Summer Set 2 | Amanda Anisimova prima campioană de la turneele din Melbourne