Home > Tenis > Irina Begu părăseste Brd Bucharest Open la Simplu

Irina Begu părăseste Brd Bucharest Open la Simplu

Irina Begu, nr. 112 WTA a întâlnit-o în sferturile de finala la Brd Bucharest Open pe Laura Siegemund, nr. 77 WTA.
În primul set s-a mers cu serviciul până la 2-2. Apoi Irina a reușit să se desprindă la 5-2 cu un break în față. Deși a avut 3 mingi de set, sportiva noastră s-a văzut egalată la 5. Nemțoaica a profitat de revenire și a reușit să câstige încă doua game-uri consecutive, cu ajutorul cărora a închis primul set, 7-5.
În setul doi Irina a început mai bine și s-a distanțat la 2-0. Din păcate, Siegemund a preluat complet controlul partidei din acest moment și nu i-a mai lăsat nici un game Irinei până la finalul setului pe care l-a câstigat 6-2.
Laura Siegemund o învinge pe Irina Begu, scor 7-5, 6-2 într-o oră și 55 de minute și se califică în penultimul act la Brd Bucharest Open.
belinda-bencic-charleston
Belinda Bencic s-a impus la Charleston
sorana-cirstea-optimi-indian-wells
Sorana Cîrstea, în optimi la Indian Wells
Sankt Petersburg WTA 500 | Irina Begu obține prima victorie a carierei `împotriva Petrei Kvitova