Home > Tenis > Jaqueline Cristian învinsă fară drept de apel în turul II la Brd Bucharest Open

Jaqueline Cristian învinsă fară drept de apel în turul II la Brd Bucharest Open

Tânăra speranța a tenisului românesc, Jaqueline Cristian, nr. 210 WTA și beneficiară a unui Wild Card, a întâlnit-o pe Elena Rybakina, nr. 106 WTA în turul II la Brd Bucharest Open.
Din păcate partida nu a avut istoric. În primul set, Jaqueline a reușit să intre pe tabelă abia la 5-0 pentru adversară, care a câstigat primul set 6-1.
Cel de al doilea a fost și mai dezastruos pentru româncă, ea reușind să câstige numai 6 puncte pe tot parcursul setului pe care l-a pierdut la 0.
Elena Rybakina o învinge 6-1, 6-0 pe Jaqueline Cristian în numai 50 de minute și este ultima jucătoare calificată în sferturi la Brd Bucharest Open.
sorana-cirstea-optimi-indian-wells
Sorana Cîrstea, în optimi la Indian Wells
Sankt Petersburg WTA 500 | Drumul lui Jaqueline se oprește în optimi
Sankt Petersburg WTA 500 | Prima victorie a unei românce intră în contul lui Jaqueline Cristian