Home > Fotbal > Juventus învinge în deplasare la Bologna și se distanțează în fruntea clasamentului

juventus-bologna-serie-ajpg

Juventus a învins-o în această seară în deplasare pe Bologna, scor 2-0 (2-0), într-un meci contând pentru etapa a 27-a din Serie A.

Cristiano Ronaldo a deschis scorul în minutul 27 din penalty pentru oaspeți. Paulo Dybala a făcut 2-0 în minutul 36.

Cu această victorie, Juventus acumulează 66 de puncte și se distanțează la patru puncte de locul 2 Lazio care are un meci mai puțin disputat. Bologna este pe 10 cu 34 de puncte.

Etapa viitoare, Bologna va juca în deplasare la Sampdoria, iar Juve va primi vizita lui Lecce