Home > Fotbal > Leipzig o învinge în deplasare în prima manșă a optimilor pe finalista de anul trecut

Penalty-ul transformat de Timo Werner i-a adus lui RB Leipzig o victorie cu 1-0 împotriva lui Tottenham, în prima manșă a confuntrării din optimile Ligii Campionilor.

Echipa din Bundesliga a dominat meciul și a înscris golul crucial în deplasare în a doua repriză pe stadionul lui Tottenham Hotspur.

Spurs a început cu Dele Alli și Lucas Moura în atac în locul lui Harry Kane și Son Heung-Min, care lipsesc din cauza unor accidetări.

Oaspeții au început în forță, iar Werner a lovit bara în minutul 2. Golul ar fi fost oricum anulat pentru offside.

Partida retur va acea loc pe 10 Martie la Leipzig.