Home > Fotbal > Atalanta face scor cu Valencia pe teren propriu și are prima șansă pentru calificarea în sferturile ligii

Atalanta și-a continuat Miercuri prestația de vis din Liga Campionilor cu o victorie cu 4-1 în fața Valenciei, într-un meci spectaculos pe San Siro contând pentru optimi.

Echipa din Serie A a lui Gian Piero Gasperini a intrat în avantaj de două goluri, la pauză, datorită golurile lui Hans Hateboer și Josip Ilicic, în timp ce Valencia a avut o bară .

Execuția superbă a lui Remo Freuler și un al doilea gol pentru păreau că au decis soarta calificării, dar rezerva Denis Cheryshev le-a oferit oaspeților spanioli o speranță slabă a speranței cu un gol marcat în deplasare.

Valencia, finalistă în două rânduri, va găzdui trupa din Serie A pe stadionul Mestalla, în returul din 10 Martie.