Home > Fotbal > Sorana Cîrstea pierde în primul tur la Dubai

Sorana Cîrstea pierde în primul tur la Dubai

Sorana Cîrstea, nr. 70 WTA, a întâlnit-o în această seară pe Anett Kontaveit, nr. 24 WTA, în primul tur al turneului de la Dubai.

Sorana a început slab partida și s-a văzut condusă cu 0-4. Sportiva noastră a reușit să facă un game pe propriul serviciu, dar apoi estonianca a câstigat două game-uri la rând și odată cu ele și primul set, 6-1.

În setul secund s-a mers cu serviciul până la 2-2. Sorana a făcut break-ul pentru 3-2, dar apoi a pierdut patru game-uri la rând și implicit și setul secund, 3-6.

Anett Kontaveit o învinge pe Sorana Cîrstea în două seturi, scor 6-1, 6-3 după o oră și 12 minute de joc și merge în turul secund la Dubai.

belinda-bencic-charleston
Belinda Bencic s-a impus la Charleston
sorana-cirstea-optimi-indian-wells
Sorana Cîrstea, în optimi la Indian Wells
Sankt Petersburg WTA 500 | Sorana nu îi poate face față lui Anett Kontaveit și pierde o partidă dramatică
Adelaide International 2 | Sorana Cîrstea pierde în două seturi lupta în fața Anhelinei Kalinina 6-3, 6-2