Home > Fotbal > Rapid pierde pe teren propriu în fața celei de a doua echipe a orașului Tîrgu Jiu

Rapid și Viitorul Pandurii Tîrgu Jiu s-au întâlnit în această seară pe Stadionul din Regie într-un meci contând pentru etapa a 6-a a ligii secunde.
Înaintea etapei, Rapid se afla pe locul 6, cu 10 puncte, în timp ce Viitorul Pandurii ocupa locul 9 cu 7 puncte.
Daniel Pancu a trimis pe teren următorul prim 11: Drăghia – Voicu, Manole, Mallo, Oanea – Lazăr – Djuric, Crețu – Sefer, Hlistei – Roskopf.
Viitorul Pandurii a încpeut în următoarea formulă: Anca – Ciul, Yabre, Oros, Dragu – Chiorean, Cioiu, Prejmerean, Hăjmășan – Gîrbița, Bădăuță.
În minutul 15, la o minge trimisă în adâncime către Băduță, Bogdan Manole a încercat să respingă mingea însă a lovit-o greșit și a trimis-o în poarta părăsită de Drăghia ieșit să respingă mingea. În minutul 29, Sefer a executat o lovitură liberă din lateral dreapta, iar portarul oaspeților a scăpat mingea în poartă, în condițiile în care nu a fost un șut foarte puternic.
În minutul 53, Hăjmășan execută o lovitură liberă din lateral dreapta, Drăghia ezită să iasă, mingea ia pământul și intră în poarta gazdelor.
Viitorul Pandurii învinge pe Rapid cu scorul de 2 -1, obține primul succes în deplasare și urcă pe locul 8. Rapid cade pe 7.
Etapa viitoare, Rapid va juca în deplasare la Pitești contra celor de la FC Argeș, iar Viitorul Pandurii va primi vizita Concordiei Chiajna.