Home > Fotbal > Real învinge la scor de neprezentare Valencia în derby-ul etapei din La Liga

Real învinge la scor de neprezentare Valencia în derby-ul etapei din La Liga

real-madrid-valencia-la-liga

Real Madrid a învins în această seară pe teren propriu pe Valencia, cu scorul de 3-0 (0-0), într-un meci contând pentru etapa a 29-a din La Liga.

Karin Benzema a deschis scorul în minutul 61, fiind servit excelent de Hazard. Marco Asensio a mărit avantajul gazdelor în minutul 74 la prima atingere de balon. Același Benzema a închis tabela în minutul 86.

Cu această victorie, Real acumulează 62 de puncte și vine din nou la două lungimi în spatele Barcelonei. Valencia este pe 8 cu 43 de puncte.

Etapa viitoare, Real va juca în deplasare la Real Sociedad, iar Valencia va primi vizita Osasunei.