Home > Fotbal > Remiză albă în Gruia între CFR și Viitorul

Remiză albă în Gruia între CFR și Viitorul

CFR Cluj și Viitorul Constanța au încheiat la egalitate 0-0 în Gruia, într-un meci contând pentru etapa a 25-a din Liga 1.

În prima repriză cele două echipe au avut câte o ocazie mare de a înscrie. Deac a reluat periculos cu capul din 5 metri din centrarea lui Camora în minutul 25, însă portarul oaspeților a fost la post și a reușit să respingă. De partea cealaltă, Viitorul a lovit transversala prin Iancu care a șutat de la 25 de metri în minutul 30.

În partea secundă cele două echipe s-au închis reciproc la centrul terenului, iar fazele de poartă au lipșit cu desăvârșire.

CFR Cluj: Arlauskis – Burcă, Vinicius, Boli, Camora – Bordeianu (Păun ’68), Hoban, Djokovic (Ţucudean ’82) – Joca (Omrani ’16), Deac, Costache. Antrenor: Dan Petrescu;

Viitorul: Căbuz – Boboc, Mladen, Ghiţă, De Nooijer – Matei (Chiţu ’86), Artean, Ganea (Dussaut ’86) – Iancu – Rivaldinho, Ganea (Iacob ’66). Antrenor: Gheorghe Hagi;

Arbitri: Radu Petrescu – Mircea Mihail Grigoriu, Marius Nicoară – Horia Gabriel Mladinovici;

Viitorul: Artean ’60, Iacob ’70, Matei ’86, Boboc ’90;

După acest egal, CFR se menține în continuare lider cu 49 de puncte, în timp ce Viitorul urcă cel puțin temporar pe cinci cu 39 de puncte.

Etapa viitoare, CFR va juca în deplasare la Craiova, în timp ce Viitorul va primi vizita celor de la Academica Clinceni