Home > Fotbal > Scor alb între Sepsi și Voluntari în primul meci al returului ligii 1

Scor alb între Sepsi și Voluntari în primul meci al returului ligii 1

Sepsi Sf. Gheorghe a întâlnit-o în această seară pe teren propriu pe FC Voluntari în primul meci al returului ligii 1.

Înaintea meciului, Sepsi ocupa locul 10 cu 15 puncte, în timp ce FC Voluntari era pe ultimul loc cu 6 puncte.

Sepsi a început partida în următoarea formulă: Niczuly – Radoslav, Tincu, Barisic, Konongo – Vașvari, Velev – Carnat, Flores, Ștefănescu – Safranko.

FC Voluntari a trimis pe teren următorul prim 11: Râmniceanu – Struna, Achim, Balaur, Vlad – Gheorghe, Gorobsov, Căpățână – Costin, Ebralidze, Papazoglou.

În minutul 17, Konongo centrează excelent, iar reluarea cu capul a lui Dimitrov este scoasă de Râmniceanu cu un reflex de senzație. În minutul 44, Gorobsov execută puternic o lovitură liberă din marginea careului, dar mingea sterge transversala porții lui Niczuly.

În minutul 84, Gorobsov trimite dintr-o lovitură liberă de la 20 de metri pe jos, dar Niczuly este la post și respinge. În minutul 90, Balaur îl faultează în careu pe Ștefănescu și se acordă penalty. Vașvari execută însă modest, iar Râmniceanu reține.

Sepsi și FC Voluntari remizează 0-0, iar cele două îsi păstrează locul în clasament.

Etapa viitoare, Sepsi va juca în deplasare cu FCSB în timp ce FC Voluntari va primi vizita Craiovei.

reghecampf-inainte-craiova-cfr
Reghecampf a anunțat obiectivul Universității în acest final de sezon
6 concluzii după FCSB – Universitatea Craiova 0-2 »  Bucurie mare la Craiova, dar mai ales la Cluj