Home > Fotbal > Sepsi și Poli Iași remizează în primul meci al play-out-ului

Sepsi și Poli Iași remizează în primul meci al play-out-ului

Sepsi și Poli Iași au remizat în această seară, scor 1-1, la Sf. Gheorghe în primul meci al play-out-ului ediției acesteia de campionat.

În minutul 15, Horșia a deschis scorul cu lovitură liberă de la 25 de metri bătută excelent. În minutul 69, Safranko a readus egalitatea pe tabelă, cu un șut din 10 metri după ce a întors elegant un adversar.

Sepsi: Niczuly – Csiszer, Bouhenna, Tincu, Ştefan – Velev (Fulop ’46), Vaşvari – Ştefănescu, Achahbar ( Fulop ’82), Andrezly (Diaz ’46) – Safranko. Antrenor: Vasile Miriuţă;

Poli Iaşi: Rusu – Grădinaru, Frăsinescu, Klimavicius, Şerban – De Iriondo, Passaglia (Breeveld ’55), Horşia (Platini ’73), Omoh, Chacana – Habibou (Luckassen ’62).Antrenor: Mircea Rednic;

Arbitrii: Marian Barbu – Marius Badea, Stelian Slabu – George Rădulescu;

Sepsi: Tincu ’14, Safranko ’20, Bouhenna ’85;

Poli Iași: Chacana ’32, Habibou ’59, Şerban ’64;

Cu această remiză, Sepsi urcă cel puțin temporar pe locul 8 cu 18 puncte, în timp ce Poli Iași rămâne pe 12 cu 12 puncte.

Etapa viitoare, Sepsi va juca în deplasare cu Chindia Tîrgoviște, iar Poli Iași va primi vizita lui Dinamo.