Home > Fotbal > Astra și Hermannstadt, remiză albă în ultimul meci al etapei

Astra și Hermannstadt, remiză albă în ultimul meci al etapei

Astra și FC Hermannstadt s-au întâlnit în această seară la Giurgiu în ultimul meci al etapei a 13-a din Liga 1.
Înaintea etapei, Astra se afla pe locul 7 cu 15 puncte, în timp ce FC Hermannstadt ocupa locul 12 cu 10 puncte.
Astra a început partida în următoarea formulă: Kitanov – David Bruno, Graovac, Dima, Radunovic – Gimion, Crepulja, Răduț – Gheorghe, Tounkara, Budescu.
FC Hermannstadt a trimis pe teren următorul prim 11: Figueiredo – Tătar, Viera, Luchin, Opruț – Dâlbea, Pires – Petrescu, Caiado, Cordea – Yazalde .
În minutul 17, Budescu centrează din corner, iar Graovac trimite cu capul puțin pe lângă vinclu. În minutul 23, Caiado centrează pentru Cordea, iar șutul acestuia este reținut de Kitanov. În minutul 41, Budescu centrează, iar lovitura de cap a lui Tounkara este prinsă de Figueiredo.
În minutul 49, Bruno centrează, Luchin nu o respinge ideal, mingea ajunge la Răduț care trimite cu capul pe lângă din 7 metri. În minutul 52, Petrescu pătrunde, îl evită pe Dima, dar șutul este scos de portarul gazdelor.
Astra și FC Hermannstadt remizează 0-0, iar cele două rămân pe aceeași poziție ca și înaintea etapei.
Etapa viitoare, Astra va juca în deplasare cu Sepsi Sf. Gheorghe, în timp ce sibienii vor juca pe teren propriu cu FC Voluntari.