Home > Handbal > Dinamo învinge pe G.O.G si trece pe primul loc în grupa din Champions League

Dinamo învinge pe G.O.G si trece pe primul loc în grupa din Champions League

Dinamo a întâlnit în această seară pe teren propriu formația daneză G.O.G. Handbold în cel de al treilea meci din grupa D a Velux Champions League.
Înaintea meciului G.O.G conducea grupa cu 4 puncte, urmată de Dinamo cu 3.
În prima repriză echilibrul s-a menținut până la 3-3 in minutul 6. Apoi Dinamo a reușit o serie de 4 goluri la rând astfel ca in minutul 9 era 7-3. Danezii au revenit însă, iar în minutul 18 era 8-8. Dinamo n-a acuzat șocul și au înscris din nou 3 goluri la rând scorul devenind 11-8 în minutul 21. Diferența a fost mărită în minutul 28 la 5 goluri, 16-11. Cu această diferența s-a intrat și la pauză, 17-12.
Diferența s-a menținut în repriza secundă, ba chiar a fost marită la 7 goluri, 29-22 în minutul 48. Aceasta a fost și diferența de la final, 35-27.
Dinamo învinge pe G.O.G. cu  și trece pe primul loc în grupa D cu 5 puncte.
Pentru Dinamo au înscris: Bannour (11 goluri), Kuduz (6), Alouini (5), Shebib (4), Nantes (4), Vujic (2), Asoltanei (2), Gavriloaia (1).
Pentru G.O.G. au marcat: Jacobsen (8 goluri), Moller (6), Laerke (4), Pujol (4), Nilsen (3), Gidsen (1), Andersen (1), Arnarsson (1).
Etapa viitoare, Dinamo va întâlni în deplasare pe Chekhovskiye Medvedi pe 12 Octombrie.