Home > Tenis > DOHA WTA 1000 | Live text. Sorana Cîrstea vs Mayar Sherif

DOHA WTA 1000 | Live text. Sorana Cîrstea vs Mayar Sherif

6-1 Game. Set. Meci. Cîrstea | Contre pied reușit de Sorana, prin care își procură două mingi de meci. Greșește scurta Mayar și partida se încheie. Meciul următor Sorana o va întâlni pe Garbine Muguruza.

5-1 Game Cîrstea | Greșeli constante pentru Mayar, în timp ce Sorana domină jocul. Dublă greșeală pentru Sorana. După o oră de joc Sorana este la un game de calificarea în turul secund.

4-1 Game Cîrstea | Sorana luptă să nu se apropie Mayar de ea. Greșește Sherif, iar Sorana are minge de 4-1. Break din nou pentru Sorana.

3-1 Game Sherif | Probleme la serviciu pentru Sorana, care greșește un challenge și cedează game-ul de serviciu pentru prima dată în partidă.

3-0 Game Cîrstea | Dublu break Sorana, care face două seturi în oglindă.

2-0 Game Cîrstea | Sorana, fără probleme la serviciu, confirmă break-ul.

Setul secund începe cu Mayar la serviciu, Sorana face break-ul încă din debutul actului secund.

6-2 Game. Set. Cîrstea | Sorana servește impecabil și ajunge rapid să-și procure 3 mingi de set. Set adjudecat de româncă.

5-2 Game Sherif | Servește Mayar pentru a rămâne în set. Retur câștigător al Soranei și anulează minge de game a lui Mayar. Sorana a luptat să încheie primul set, dar Mayar a reușit să se impună.

5-1 Game Cîrstea | Sorana începe game-ul cu un as.

4-1 Game Sherif |  Mayar apare pe tabelă și evită pierderea setului la 0.

4-0 Game Cîrstea | Sorana face prima dublă greșeală a meciului, dar găsește loviturile potrivite și încheie game-ul.

3-0 Game Cîrstea | Sherif face primele puncte din partidă, ajutată de serviciul la mediană. Atac în forță al Soranei, care construiește un punct spectaculos și are șansă de dublu break. Scurta, folosită inteligent de Mayar, anulează mingea de break. Sorana se impune din nou pe serviciul advers.

2-0 Game Cîrstea | Cîrstea face primul as al meciul. Sorana nu pierde niciun punct și face un game alb.

Partida începe cu Mayer Sheriff la serviciu, dar Sorana își procură 3 mingi de break. Sorana face un break fără punct pierdut.

Sorana Cîrstea o întâlnește în primul tur pe Mayar Sherif. Cele două jucătoare se întâlnesc în premieră în circuitul WTA. Sorana ocupă locul 30 în ierarhia mondială, pe când Mayar se află pe locul 65.

Organizatorii au anunțat ora de start a partidei Simona Halep – Iga Świątek. Cum a prefațat Simona super partida din semifinalele de la Indian Wells
Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală de la Indian Wells și a dezvăluit din secretele jocului său în acest turneu: ,,Joc cel mai bun tenis al meu aici, deoarece îmi plac condițiile și azi, cu siguranță, nu a fost un meci ușor”