Home > Fotbal > Egal spectaculos între Hermannstadt și Sepsi

Egal spectaculos între Hermannstadt și Sepsi

FC Hermannstadt și Sepsi Sf. Gheorghe au terminat la egalitate 2-2 într-un meci care s-a disputat la Sibiu și a contat pentru etapa a 23-a din Liga 1.
Pavol Safranko a deschis scorul în minutul 13 pentru Covăsneni. După pauză, Debeljuh a readus egalitatea pe tabelă în minutul 66. După numai două minute, Safranko a reușit dubla, readucând-o pe Sepsi în avantaj. Debeljuh nu s-a lăsat nici el mai prejos și a izbutit să înscrie pentru a două oară stabilind scorul final, 2-2.
Detalile Meciului:
FC Hermannstadt: Figueiredo – Viera, Luchin, I. Stoica (Dumitriu ’27) – Tiago Almeida, P. Petrescu, Romario Pires, Offenbacher (Debeljuh ’60), Opruţ – Vodă (Buşu ’20), Yazalde. Antrenor Vasile Miriuţă;
Sepsi: Niczuly – Dimitrov, Celea, Tincu, Csiszer – Velev, Deaconu (Achachbar ’46), Vaşvari – Gal-Andrezly (Tomas Diaz ’54), Safranko, Ştefănescu (Karanovic ’72). Antrenor Leo Grozavu;
Arbitri: Radu Petrescu – Radu Adrian Ghinguleac, Marius Nicoară – Cătălin Buşi;