Home > Fotbal > FC Voluntari iese învingătoare din duelul ultimelor clasate

FC Voluntari iese învingătoare din duelul ultimelor clasate

FC Voluntari a învins în această după-amiaza în deplasare pe Academica Clinceni cu scorul de 3-1 într-un meci contând pentru etapa a 23-a din Liga 1.
Adrian Șut a deschis scorul în minutul 8 pentru gazde. Marko Simonovski a egalat pentru ultima clasată în minutul 13. Cebotaru a ratat un penalty pentru Clinceni în minutul 23.
După pauză, Căpățână a adus victoria oaspeților din penalty în minutul 55.
Echipele de start
Academica Clinceni: Vâlceanu – Achim, Albu, Patriche,  Pîrvulescu (59′ Dobrescu)- Cebotaru (67′ Ndongala), Ventura (46′ Ion) – Merloi, Şut, Buziuc – Vojtus.
Antrenor: Ilie Poenaru.
FC Voluntari: Cojocaru – Struna, Paşcanu, Armaş, Kocic – Gorobsov (74′ Morar) , Pablo de Lucas – Sanoh (67′ Iordache), Căpătînă, Măţan – Simonovski (80′ Eric).
Antrenor: Mihai Teja.
Datele meciului:
Arbitru: Cristian Popa
Clinceni: Patriche 24′, Achim 58′, Șut 94
Voluntari: Simonivski 12′, Armas 22′, Sanoh 34′, Gorobsov 65′, Eric 90′.
Cartonașe Rosii:
Clinceni: Patriche 94′
Cu această FC Voluntari acumulează 11 puncte, dar rămâne pe ultima poziție în clasament. De partea cealaltă, Clinceni este pe 13 cu 20 de puncte.
Etapa viitoare, Clinceni va juca în deplasare cu FCSB, în timp ce Voluntari va primi vizita lui Dinamo.